Jazda samochodem we mgle

Trudno wyobrazić sobie bardziej niewygodne warunki do jazdy samochodem niż obecność gęstej mgły. Prowadzenie pojazdu w takich okolicznościach jest nie lada wyzwaniem nie tylko dla nowicjuszy, którzy dopiero ukończyli kurs prawa jazdy, ale również dla doświadczonych kierowców. Jak zatem poradzić sobie z mocno ograniczoną widocznością?

Przede wszystkim, należy dostosować auto do warunków atmosferycznych, a także poświęcić większą uwagę otoczeniu i pozostałym członkom ruchu drogowego.

Na odpowiednio oznakowanych drogach, przy ograniczonej widoczności możemy włączyć przednie i tylne lampy przeciwmgielne powinieneś dowiedzieć się tego w szkole jazdy. Należy pamiętać jednak o tym, że tylne światło powinno być włączone tylko w szczególnych okolicznościach wtedy, gdy mamy pewność, że nie oślepi ono kierowcy jadącego za nami.

Ograniczona widoczność sprawia, że trzeba bardziej skupiać się na tym, co jest w zasięgu naszego wzroku. Wolniejsza jazda spowoduje, że łatwiej będzie nam odczytywać znaki na jezdni. Przykładowo pojawienie się ciągłej linii sugeruje, że trzeba zachować większa ostrożność, może bowiem pojawić się przejście dla pieszych lub zakręt. Warto także zwracać uwagę na pojazd będący przed nami jadąc w kolumnie po centrum Warszawy lub innego miasta, starajmy się podążać za reflektorami, zachowując oczywiście odpowiednią odległość.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *