Kiedy warto skorzystać z jazd doszkalających?

Nie czujesz się pewnie za kierownicą? Skończyłeś kurs w szkole jazdy i czeka Cię egzamin państwowy? Wątpisz w swoje umiejętności i szukasz sposobu na zredukowanie stresu związanego z egzaminem na prawo jazdy? A może podchodzisz do egzaminu już nie pierwszy i nie drugi raz i nie wiesz, jak w końcu uzyskać upragnione uprawnienia? Znamy jedno, ale za to skuteczne rozwiązanie – praktyka!

Im więcej czasu spędzisz za kółkiem, tym większa szansa na to, że staniesz się prawdziwym mistrzem kierownicy! Dlatego nieocenionym wsparciem są jazdy doszkalające. Nasza szkoła oferuje jazdy zarówno po placu, jak i po Warszawie. Zaletą tego rozwiązania jest skupienie się na problematycznych dla kursanta kwestiach jak na przykład manewry na skrzyżowaniach, parkowanie, itp.

Nauka jazdy obejmuje 30 godzin za kierownicą w ramach części praktycznej kursu. Jednak czasem okazuje się, że dla niektórych nie jest to wystarczająca liczba godzin, by móc przystąpić do egzaminu państwowego. Dlatego, by oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów oraz kosztów związanych z ponownym przystąpieniem do egzaminu, warto w takiej sytuacji skorzystać z jazd doszkalających. Pozwolą one utrwalić umiejętności praktyczne zdobyte na kursie, oswoić się z prowadzeniem auta, a także usystematyzować wiedzę teoretyczną zdobytą w szkole jazdy.

Propozycja nie tylko dla kursantów?

Często zgłaszają się do nas osoby, które zdały egzamin państwowy, jednak od tamtej pory nie miały okazji prowadzić samodzielnie auta. Nic więc dziwnego, że czują się na drodze niepewnie i najzwyczajniej w świecie boją się usiąść za kółkiem. Wprawdzie takich umiejętności się nie zapomina, jednak w takim przypadku warto skorzystać z pomocy instruktora, z którym bezpiecznie przemierzysz Warszawę oraz przećwiczysz parkowanie czy też manewrowanie na rondach oraz skrzyżowaniach. Często zdarza się też, że osoby posiadające prawo jazdy nie potrafią bądź po prostu boją się prowadzić auto podczas trudnych warunków atmosferycznych. Ma to miejsce szczególnie w przypadku osób, które uczęszczały na kurs wiosną bądź latem i nie potrafią odnaleźć się na drodze podczas ulewy, śnieżycy czy też mocnego oblodzenia. Dodatkowe godziny za kierownicą z instruktorem to doskonała opcja na sprawdzenie i zwiększenie swoich umiejętności na drodze w każdych warunkach.

Co dają jazdy doszkalające?

Niewątpliwą zaletą dodatkowych godzin za kierownicą jest skorzystanie z innego sposobu nauki niż podczas kursu podstawowego. Tutaj to Ty decydujesz o trasie czy manewrach, które chcesz przećwiczyć. Możesz liczyć na wsparcie instruktora, który wskaże Ci popełniane przez Ciebie błędy w ruchu drogowym oraz powie, jak ich uniknąć. Nabierzesz też większej wprawy, oswoisz się z prowadzeniem samochodu, dzięki czemu pozbędziesz się lęku i nabierzesz pewności siebie. Prowadzenie auta pod okiem doświadczonego instruktora pozwoli Ci wyeliminować złe nawyki i zaprzyjaźnić się z przepisami ruchu drogowego w praktyce. A to wpłynie nie tylko na Twój komfort jako kierowcy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo na drodze.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *