Prawo jazdy na motocykl

Motocykl motocyklowi nierówny – pojazd ten podlega różnym kategoriom oraz ograniczeniom wiekowym wynikającym ze specyfiki danego dwukołowca i doświadczenia kursanta.

Motocykl motocyklowi nierówny pojazd ten podlega różnym kategoriom oraz ograniczeniom wiekowym wynikającym ze specyfiki danego dwukołowca i doświadczenia kursanta. W szkole nauki jazdy OSK Aurinko przeprowadzamy kursy prawa jazdy zarówno na małe, miejskie pojazdy dwukołowe, jak i na motocykle z prawdziwego zdarzenia.

Dwukołowcem, który polecany jest dla początkujących kierowców jest motorower z silnikiem spalinowym. Do ubiegania się o prawo jazdy kategorii AM trzeba mieć ukończone 14 lat i zgodę rodziców. Poza prowadzeniem motoroweru z silnikiem spalinowym lub motoroweru z silnikiem elektrycznym, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h, prawo jazdy kat. AM pozwala także na prowadzenie quadów o masie nie przekraczającej 350 kg.

Dla zwolenników większych pojazdów przeznaczona jest kategoria A1. Umożliwia ona prowadzenie motocykla o pojemności skokowej silnika poniżej 125 cm3 i mocy nieprzekraczającej 11 kW. Dzięki kolejnej kategorii A2 można już przesiąść się na motor o masie 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg. Tutaj jednak trzeba już mieć ukończone 18 lat.

Jeśli marzy nam się motor z najwyższej półki i mamy ukończone 24 lata możemy starać się o kategorię A. Prawo jazdy kat. A pozwala na prowadzenie wszystkich pojazdów dwukołowych.

Oferujemy 30 godzin nauk teoretycznych i 20 godzin praktyki. Mamy także programy dla osób, które dzięki zdaniu egzaminu na prawo jazdy jednej kategorii, mogą szybciej starać się o kategorię wyższą.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *