Przed egzaminem na prawo jazdy – porady

Nauki teoretyczne zakończone, kilkadziesiąt godzin jazd z instruktorem zaliczonych – z jednej strony czujesz ekscytację, ale towarzyszy Ci także poczucie stresu? Niepokój przed egzaminem odczuwa wiele osób, stres za kierownicą nigdy nie będzie jednak dobrym doradcą. Warto pamiętać o paru wskazówkach, które pomogą Ci zakończyć egzamin z pozytywnym wynikiem.

Jeśli udało Ci się zakończyć teoretyczny i praktyczny kurs prawa jazdy, ale mimo to stresujesz się egzaminem, może to oznaczać, że podświadomie zdajesz sobie sprawę z tego, że nie do końca masz wszystko opanowane. Może chodzi o ruszanie, zawracanie na trzy lub parkowanie? Pomyśl nad tym, co nadal sprawia Ci trudność i nie bój się dodatkowych jazd doszkalających. Czasem wystarczy tylko 1,5 godziny więcej, by opanować konkretny manewr.

Czujesz, że Twoja nauka jazdy została odbębniona? Niestety, nie każdy instruktor jest zaangażowanym mentorem. Jeśli Ty również czujesz, że po zakończonych jazdach nie posiadłeś wymaganych umiejętności, popytaj znajomych o rekomendacje. Poszukaj odpowiedniej szkoły jazdy i instruktorów takich jak nasi, którzy rzeczywiście potrafią uczyć. Zaufaj nam kilka godzin spędzonych z właściwą osobą może dać więcej niż cały kurs prawa jazdy z kimś, kto nie jest zaangażowany.

Co jeszcze możesz zrobić, by zwiększyć swoje szanse na egzaminie? Jeżeli wśród rodziny lub znajomych masz doświadczonych kierowców, spytaj, czy mogą poświęcić Ci trochę swojego czasu. Udaj się z nimi na nieuczęszczany plac, gdzie będziesz mógł poćwiczyć niektóre manewry, pytaj ich, słuchaj tego, co mają Ci do powiedzenia.

Im więcej czasu poświęcisz na naukę i ćwiczenia przed egzaminem, tym pewniejszy będziesz w decydującej chwili. Pamiętaj jednak, by na egzaminie nie szarżować. Jeżdżąc po centrum Warszawy kieruj pewnie, ale nie popisuj się. Zapewniamy skutek najpewniej będzie odwrotny do zamierzonego przez Ciebie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *