szkola jazdy warszawa praga

Chcesz jak najszybciej zacząć kurs na prawo jazdy? Co mówią przepisy?

Chcesz jak najszybciej zdobyć uprawnienia do kierowania pojazdem kategorii B? Sprawdź, co mówią na ten temat przepisy.

Ustawa o kierujących pojazdami obowiązująca od 19 stycznia 2013 roku jasno określa wymagania, jakie musi spełnić kandydat ubiegający się o prawo jazdy.

KROK 1: Badania lekarskie

Musisz wykonać stosowne badania, które wykażą, że posiadasz odpowiednie sprawności do kierowania pojazdem. W większości przypadków jest to formalność, ale ich celem jest wykluczenie osób posiadających duże problemy ze wzorkiem czy inne problemy mogące zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Koszt badania to ok. 200 zł.

KROK 2: Profil Kursanta Kierowcy

Po otrzymaniu zaświadczenie o braku przeszkód medycznych do kierowania pojazdem, należy udać się do Wydziału Komunikacji i złożyć wniosek o wydanie numeru PKK. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą aktualnego zdjęcia, które następnie zostanie wykorzystane do wydania prawa jazdy.

KROK 3: Zapisz się na kurs prawo jazdy kategorii B

Aby rozpocząć kurs na prawo jazdy kategorii B musisz mieć 18 lat, natomiast przy składaniu wniosku jest pewien margines, który umożliwia rozpoczęcie kursu na 3 miesiące przed osiągnięciem pełnoletniości. Trzeba jednak udać się do Wydziału Komunikacji, a następnie do szkoły jazdy wraz z prawnym opiekunem, który wyrazi na to pisemną zgodę.

Gdy wszystkie formalności zostaną dopełnione, pozostaje wybrać miejsce odbycia kursu. Szkoła jazdy w Warszawie na Pradze OSK Aurinko najlepiej przygotuje Cię do przyszłego kierowania pojazdami. Zapewniamy profesjonalne podejście, pełne wyszkolenie w teorii oraz praktyce. Z nami bez żadnych problemów zdasz egzamin uprawniający do kierowania pojazdami, nawet za pierwszym razem.

Zdaj egzamin, odbierz prawo jazdy kategorii B i ciesz się z przemierzania miasta samochodem

Aby zostać pełnoprawnym kierowcą, musisz zdać państwowy egzamin teoretyczny z obowiązujących przepisów ruchu drogowego, jak i praktyczny, sprawdzający Twoje umiejętności. Jeżeli przygotuje Cię szkoła jazdy w Warszawie na Pradze, sukces masz gwarantowany.