Nauka jazdy jesienią i zimą

Nauka jazdy jesienią i zimą

Za oknem z każdym dniem coraz częściej zaczyna być zimno szaro i ponuro. Taka pogoda z całą pewnością nie zachęca nas do zapisania się na kurs prawa jazdy. Jazda w półmroku, przy kiepskiej widoczności. To odstrasza nie jednego potencjalnego kandydata na kierowcę. Jednak jazda w takich warunkach może nam pomóc zdobyć prawo jazdy.

Latem gdy słońce przygrzewa, każdy chciałby wybrać się wymarzonym kabrioletem nad morze lub jezioro. W związku z czym ruch w ośrodkach nauki jazdy jest spory. Pod koniec października kursantów jest już znacznie mniej. Plusem takiego stanu rzeczy jest fakt możliwości zrobienia całego kursu dosłownie w kilkanaście dni. Ponadto w okresie jesienno-zimowy jest znacznie łatwiej uzyskać prawo jazdy w Warszawie. Dlaczego?

Łatwiej zdać umiejętność parkowania. Gdy leży śnieg ilość miejsc do sprawdzenia umiejętności naszego parkowania jest dużo mniejsza. Zazwyczaj zostają tylko te, gdzie zaparkowanie jest bardzo łatwe. Zatem pierwszy punkt dla nas.

Lepsze skoncentrowanie jesienią i zimą. Podczas jazdy w złych warunkach atmosferycznych nasza czujność i skoncentrowanie jest dużo większe niż przy pięknej pogodzie. Dzięki temu unikniemy wielu błędów, przez które być może musielibyśmy powtórzyć egzamin na prawo jazdy.

Nikt nie zajeżdża drogi. Znacznie rzadsze zajeżdżanie drogi przez innych kierowców. Faktem niestety jest rzecz, iż kiedy większość kierowców widzi L-kę musi za wszelką cenę ją wyprzedzić. Jazda za pojazdem kierowanym przez kursantów jest dla nich wręcz dyshonor. Gdy na drodze panują gorsze warunki atmosferyczne, bądź leży śnieg, większość kierowców nie praktykuje takiego zachowania nie utrudniając nam nauki.

Nie przekroczysz prędkości. W trudnych warunkach, zwłaszcza na oblodzonej nawierzchni trudniej przekroczyć maksymalną prędkość. Dzieje się tak za sprawą naszej zdwojonej czujności. Dla wielu kandydatów na prawo jazdy w Warszawie sytuacja przekroczenia dozwolonej prędkości podczas egzaminu wydają się wręcz rzeczą niemożliwą, bo każdy jedzie wolniutko byle zdać. Uwierzcie jednak zdarzają się przekroczenia prędkości podczas egzaminu.

Prosta trasa egzaminu praktycznego. Podczas złych warunków atmosferycznych, a w szczególności w sytuacjach zaśnieżenia dróg wielu egzaminatorów rezygnuje z prowadzenia nas po wąskich uliczkach osiedlowych, gdzie znacznie łatwiej popełnić błąd niż na prostej drodze z światłami i skrzyżowaniami.

Może jesień i zima nie jest wymarzoną porą by zdobyć prawo jazdy, ale jak każda pora nie jest zła. Dodatkowo złe warunki na drodze nam w tym pomogą. Zapraszamy już teraz do zapisania się na kurs. Zdobądź prawo jazdy jesienią 2016 roku.