kurs kategoria a2

Plusy poruszania się po mieście motocyklem. Czemu warto zrobić kurs kat A?

Kurs prawa jazdy kategorii A i zmiana czterech kółek na jednoślad to dobry pomysł dla kierowców, którzy mają dość stania w korkach na zatłoczonych ulicach. Jazda motocyklem dostarcza nie tylko mnóstwa przyjemności, ale również pozwala dużo sprawniej poruszać się po mieście. Przepisy ruchu drogowego są pod wieloma względami przyjazne dla motocyklistów.

Motocykl ominie największe korki

Przyjemność z jazdy autem po mieście najczęściej psują korki, które w godzinach szczytu uniemożliwiają samochodom płynne poruszanie się. Tymczasem motocykliści mogą korki ominąć – według przepisów mają możliwość jazdy pomiędzy autami, które poruszają się z niewielką prędkością. Na motocyklu można ominąć lub wyprzedzić samochód znajdujący się na tym samym pasie bez konieczności włączania kierunkowskazu. Jeśli jednak taki manewr wymaga zmiany pasa, należy go użyć. Motocykliści mogą zatem swobodnie omijać korki, co znacznie skraca czas dotarcia do celu.

Parkowanie bez dodatkowych opłat

Jeżdżący po mieście właściciele jednośladów nie mają również tak dużych problemów z parkowaniem, jak kierowcy samochodów. Znalezienie miejsca parkingowego, szczególnie w centrum dużego miasta w godzinach szczytu, graniczy z cudem. Jednoślad zajmuje zdecydowanie mniej miejsca – wciśnie się wszędzie tam, gdzie kierowcy nie zaryzykują z obawy o utratę lusterek czy brak możliwości wyjścia z auta. Co więcej, w niektórych miastach w strefach płatnego parkowania jednoślady mogą zatrzymywać się za darmo. A że opłaty z roku na rok rosną i zaczynają być sporym obciążeniem dla portfela, zmiana czterech kółek na dwa pozwala na znaczne oszczędności.

Jeśli zdecydujesz się na kurs prawa jazdy kategorii A i zainwestujesz w motocykl, możesz liczyć na sporo korzyści podczas jazdy po mieście. A jeszcze więcej przyjemności dostarczy jazda poza miastem, oczywiście w granicach rozsądku i zgodnie z przepisami.