osrodek szkolenia kierowcow

Chcesz mieć łatwiej na egzaminie? Egzamin na prawko samochodem OSK!

Egzamin na prawo jazdy to wielkie wydarzenie w życiu przyszłego kierowcy. Od jego pozytywnego rezultatu zależy to, czy dana osoba będzie mogła prowadzić samochód, czy też niezbędne będzie kolejne podejście. Jedną z obaw przed egzaminem jest konieczność zdawania go innym autem niż to, które wykorzystywane było na kursie. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że do egzaminu może podejść w samochodzie wybranego OSK. Sprawdź, jak możesz ułatwić sobie zdobycie prawa jazdy.

Egzamin na prawo jazdy z samochodem OSK

Zgodnie z przepisami, które weszły w życie w 2014 roku, starający się o prawo jazdy mogą podejść do egzaminu państwowego w pojeździe wybranego ośrodka szkolenia kierowców, w którym wcześniej odbywał się kurs nauki jazdy. To spore ułatwienie dla przyszłych kierowców, ponieważ przed egzaminem unikają stresu, który wiąże się z potrzebą poznania nowego pojazdu, specyfiki jego budowy czy też prowadzenia. Dzięki tej nowelizacji przepisów wszystko przebiega płynniej, a kursanci mogą znacznie ułatwić sobie zdobycie niezbędnych uprawnień.

Jakie wymogi musi spełniać pojazd?

Aby to było możliwe, wybrany pojazd OSK musi spełniać określone wymogi. Przede wszystkim szkoła nauki jazdy musi wyposażyć auto w zestaw kamer i rejestrator zgodnie z wytycznymi ośrodków egzaminacyjnych. Wiąże się to z wydatkiem na poziomie kilku tysięcy złotych. Z drugiej strony jest to spore ułatwienie dla kursantów, co może korzystnie wpłynąć na popularność danego OSK oraz zwiększyć zainteresowanie jego usługami. Z pewnością większość osób zdających egzamin wolałaby skorzystać ze znanego sobie samochodu niż przesiadać się w inny. W ten sposób można zredukować stres i ułatwić sobie zdanie egzaminu na prawko.

Prawo jazdy z OSK Aurinko

OSK Aurinko w Warszawie posiada pojazdy przygotowane do egzaminu na prawo jazdy. W związku z tym nasi kursanci mogą zdecydować się na podejście do egzaminu z wykorzystaniem samochodu naszej szkoły nauki jazdy lub też z wykorzystaniem samochodu należącego do okręgowego Ośrodka Ruchu Drogowego. Decyzja w tym zakresie ma charakter indywidualny. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i postawienia na zaufaną szkołę nauki jazdy w Warszawie.