symulacja egzaminu osk aurinko

Nasza szkoła oferuje symulację egzaminów – dlaczego warto?

Stresujesz się egzaminem na prawo jazdy? Wybierz naszą szkołę. Oferujemy symulację egzaminów. Przetestujesz umiejętności za kierownicą, nasi instruktorzy pojadą z Tobą w trasy najczęściej pojawiające się na egzaminach państwowych.

Właściwe przygotowanie do egzaminu na prawo jazdy to podstawa. Sam kurs to za mało. W ofercie naszej szkoły znajduje się opcja realizacji zadań typowych dla egzaminów państwowych. Kursanci podróżują po trasach najczęściej wybieranych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, a także wykonują zadania regularnie pojawiające się na egzaminie praktycznym.

Symulacja egzaminu na prawo jazdy – jak wygląda?

Zwykle na symulację egzaminu na prawo jazdy decydują się kursanci, którzy mają już za sobą pełne szkolenie i są zapisani na egzamin państwowy. Wraz z instruktorem w ramach dodatkowej jazdy umawiają się na tzw. próbny egzamin na prawo jazdy. Wygląda on dokładnie tak samo, jak ten organizowany przez WORD. To daje kursantom naszej szkoły przewagę nad innymi. Dokładnie wiedzą, jak to wygląda, pojawia się u nich dzięki temu mniejszy stres.

Symulacja egzaminu obejmuje następujące zadania:

  • sprawdzenie stanu technicznego pojazdu – kursant losuje dwa pytania, wśród których mogą pojawić się m.in. sprawdzenie poziomu płynów i działania świateł w pojeździe,
  • przygotowanie się do jazdy – ustawienie fotela, zagłówka, lusterek, zapięcie pasów bezpieczeństwa i upewnienie się, że drzwi są zamknięte,
  • zadania na placu manewrowym – jazda po łuku do przodu i do tyłu oraz ruszanie na wzniesieniu,
  • zadania w ruchu drogowym – ocenie podlegają: sposób wykonania manewrów, zachowanie wobec innych uczestników ruchu, umiejętność parkowania prostopadłego lub równoległego, prawidłowa realizacja wydawanych komend, umiejętność oceny potencjalnych lub rzeczywistych zagrożeń na drodze.

Egzamin państwowy trwa maksymalnie 40 minut, ale może zakończyć się już po 25 minutach, jeżeli osoba prowadząca go uzna, że egzaminowany wykonał już poprawnie wszystkie zlecone mu zadania. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły jazdy na Żoliborzu i Pradze Północ.