jazdy doszkalające warszawa

Egzamin na prawo jazdy – kiedy wykupić dodatkowe godziny?

Jazda samochodem to umiejętność, która daje pewnego rodzaju niezależność, ale również otwiera możliwości – niemal każdy pracodawca wymaga obecnie posiadania prawa jazdy kategorii B. Niestety wizja kursu na prawo jazdy oraz egzaminów często spędza sen z powiek niejednemu kandydatowi na kierowcę. I faktycznie zdawalność egzaminów praktycznych w Polsce z roku na rok spada. W 2022 roku wynosiła niecałe 39%. To sprawia, że nie zawsze uda zdać się za pierwszym razem. W takiej sytuacji warto pomyśleć o wykupieniu jazd doszkalających.

Kurs przygotowawczy

Jak wiadomo kurs na prawo jazdy obejmuje 30 godzin lekcji teoretycznych oraz 30 godzin jazd. Nauka teorii zwykle nie stanowi problemu – w naszej szkole uzyskasz dostęp do specjalnej aplikacji, która pozwoli Ci uczyć się we własnym tempie w domowym zaciszu. Szkolenie z zakresu jazdy samochodem musi już odbywać się pod czujnym okiem instruktora. Liczba 30 godzin wydaje się być wystarczająca, choć nie zawsze udaje się „zmieścić” i nabyć umiejętności, które pozwolą na zdanie egzaminu w pierwszym terminie. Wówczas konieczne może okazać się dokupienie jazd doszkalających.

Jazdy doszkalające po niezdanym egzaminie

Pierwsze podejście do egzaminu rzadko kończy się sukcesem. W takiej sytuacji jazdy doszkalające będą bardzo pomocne. Czas oczekiwania na egzamin to ok 20 dni. Taka przerwa w prowadzeniu nie sprzyja osobie o małym doświadczeniu za kierownicą. Jak wiadomo, każda kolejna jazda dodaje pewności za kółkiem i warto ją podtrzymać do następnego podejścia.

Jazdy doszkalające po kursie

Może zdarzyć się również tak, że po ukończonych 30 godzinach jazd nadal nie czujemy się pewnie za kierownicą. Wtedy nie warto czekać na egzamin, tylko od razu wykupić dodatkowe jazdy doszkalające. Pod okiem instruktora będziemy mogli poprawić te elementy, z którymi mamy problem, by do egzaminu podejść najlepiej przygotowanym.

Podsumowanie

Nie każdy od razu staje się mistrzem kierownicy. Jazdy doszkalające wykupić warto nie tylko dlatego, żeby zdać egzamin. Każda kolejna godzina jazdy z instruktorem to większa pewność siebie, mniejsze zagrożenie dla ruchu drogowego i eliminacja złych nawyków. Pozwoli to nam – już jako kierowcom – jeździć płynnie i co najważniejsze, bezpiecznie.